Skarbnik naszego Stowarzyszenia

Skarbnik naszego Stowarzyszenia

Nauczyciel historii, prezes Towarzystwa Miłośników Bielan i Grupy Rekonstrukcji Historycznych Batalion Obrony Narodowej „Oświęcim”, niestrudzony badacz historii lokalnej, zwłaszcza dziejów partyzantki akowskiej w pobliżu KL Auschwitz, z jego inicjatywy w Bielanach wzniesiono jedyny pomnik poświęcony żołnierzom oddziału AK „Sosienki”.


PAULINA WĄDRZYK
Prezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Amator filmu i fotografii. Współautorka wystaw i publikacji związanych z II Wojną Światową. Działaczka społeczna od 2002 roku, związana ze stowarzyszeniami kombatanckimi oraz mniejszości narodowych.

MACIEJ KLIMA
Wiceprezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento. Absolwent Politechniki Opolskiej w Opolu. Pracuje w przemyśle motoryzacyjnym. Filmowiec amator związany z AKF „Chemik” przy OCK Oświęcim; liczne realizacje jako autor lub aktor. Działa przy stowarzyszeniu zwykłym „Komitet społeczny ds. uporządkowania rozwiązań komunikacyjnych w rejonie ul. Pod Olszyną w Oświęcimiu”.

ZBIGNIEW KLIMA
Członek zarządu stowarzyszenia „Auschwitz Memento”, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu, autor kilku publikacji naukowych, a także wielu artykułów prasowych. Opiekun naukowy Koła Naukowego Myśli Społeczno-politycznej działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Współorganizator wielu konferencji popularnonaukowych oraz wydarzeń kulturalnych tamże. Członek Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik”, gdzie wyreżyserował wiele filmów dokumentalnych oraz występował w filmach jako aktor – amator.

BARTŁOMIEJ KLIMA
Bartłomiej KlimaAbsolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Informatyka oraz Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Inżynieria Oprogramowania. Od kilkunastu lat członek Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik”, w którym zagrał w wielu filmach o różnorodnej tematyce. Obecnie pracuje jako programista w Krakowie. Jego hobby to historia, ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej.

TOMASZ KLAJA
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na wydziale fizyka-informatyka. Od 2003 roku nauczyciel w Powiatowym Zespole Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu. W miarę możliwości wspiera stowarzyszenie w promowaniu swojej działalności w Internecie.

KAROLINA KOSOWICZ
Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, pracuje jako fotograf w agencji modelek. Inspiracji dostarczają jej zdjęcia Eugenio Recuenco i ulica… sama prowadzi portal o lifestyle’u i streetfashion – urbanchic.pl. W wolnej chwili uczy się rosyjskiego i planuje podróż koleją transsyberyjską.

JAKUB KOSINAK
brakAktor, lektor w kilku naszych produkcjach filmowych.

ZOFIA PIETRZYKOWSKA
zofia pietrzykowskaUczennica Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej. Interesuje się historią, grafiką komputerową i literaturą. W przyszłości chce zostać chirurgiem plastycznym w Wenezueli lub pisarką. Rysuje mangi, zwane przez niektórych o zgrozo chińskimi komiksami. Lubi szpinak, nienawidzi rodzynek. Uczy się języka angielskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i japońskiego. Ma dwa koty i czwórę z chemii na semestr, co uważa za duży sukces. Zdobyła I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Polskie Państwo Podziemne 1939-1945. Młodzież w ZWZ – AK” za prezentację o Szarych Szeregach.