W dniu 13 października odbyła się premiera filmu Dariusza Walusiaka "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego". W premierze udział wzieło wielu znakomitych goście z Zofią Optułowicz-Pilecką, Andrzejem Pileckim i Krzysztofem Kosiorem na czele. O tym wydarzeniu pisaliśmy w tym miejscu.

Poniżej przedstawiamy relację filmową z tego wydarzenia:

 

Czytaj więcej...

13 października o godz. 17.00 w Hali Widowisko-Sportowej przy ulicy Poniatowskiego 32 w Bochni odbędzie się premiera filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Film został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i PROJEKT: PILECKI dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski i Województwa Małopolskiego. Po projekcji odbędzie się akustyczny koncert Fortecy oraz minirecital Tadka Polkowskiego. Wstęp na imprezę jest wolny.

Film powstał z okazji 70 rocznicy ucieczki Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego z KL Auschwitz. Stowarzyszenie Auschwitz Memento zorganizowało konkurs „Ucieczka z Auschwitz 2013”. Nagrodą miał być udział w rajdzie historyczną trasą ucieczki. Wygrał zespół „Forteca” ze Szczyrku, który gra patriotycznego rocka inspirowanego polską poezją z okresu II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Portal historyczny historykon.pl objął patronat nad zbiórką publiczną na pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalnym o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Patronat będzie dotyczył też gotowego filmu. Dziękujemy za wsparcie. Liczymy, że dzięki temu uda się przybliżyć premierę filmu o tytule roboczym "Rotmistrz". Portal posiada także profil na facebooku.

Zachęcamy do odwiedzania stron naszego partnera!

hist - 10010

Publikujemy zwiastun filmu "Ucieczka z Piekła. Śladami Witolda Pileckiego w reżyserii Dariusza Walusiaka. Więcej o filmie tutaj.

 

W sobotę 13 lipca w Szczyrku odbyła się prapremiera filmu dokumentalnego powstałego przy okazji rajdu w 70 rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z KL Auschwitz. Seans poprzedził koncert zespołu Forteca. Wśród zaproszonych gości był Andrzej Pilecki z przyjaciółmi.

forteca

 

Czytaj więcej...

NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
Do dnia 14 września w ramach zbiórki publicznej wpłyneło:
151 236,76 zŁ
Po zakończeniu zbiórki do dnia 4 listopada na konto wpłyneło:
 26 724, 20 zł
 
Filmy oferowane przez
 Logo Stowarzyszenie AM kolor
są dostępne w sklepie: 

Oficjalne utwory akcji "Projekt: Pilecki"

"Ochotnik" FORTECA

"Projekt: Pilecki" objął patronatem płytę "Rotmistrz"

 "Rotmistrz Witold Pilecki" Cold Calculated

  "Zabrali mi Ciebie Tato" Joined

  "Nie byli obojetni" Joined

 

Zobacz zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"

 
 
 
 
 
 
 
Więciej o filmie znajdziesz tutaj:
 
 

 Patronat nad akcją

logo wMeritum png

Kontakt

STOWARZYSZENIE
AUSCHWITZ MEMENTO

Ul. Partyzantów 1, 32-600 Oświęcim
Tel.: 503-078-357, 508-099-030

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Adres dodatkowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

strona www: http://auschwitzmemento.pl

media o nas

Decyzja Ministra Administracji
i Cyfryzacji 

zgoda na zbiorke p1zgoda na zbiorke p2

Sprawozdanie ze zbiórki

sprawozdanie ze zbiorki projekt pilecki

Czytelnicy komiksu historycznego "Jan Hardy"
NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
przekazali 222 cegiełek na kwotę:
444 ZŁ

dizpiasnicasistrzyczkazjs

 

© 2012 AuschwitzMemento