W sobotę 13 lipca w Szczyrku odbyła się prapremiera filmu dokumentalnego powstałego przy okazji rajdu w 70 rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z KL Auschwitz. Seans poprzedził koncert zespołu Forteca. Wśród zaproszonych gości był Andrzej Pilecki z przyjaciółmi.

forteca

 

Koncert pierwotnie był zaplanowany jako impreza plenerowa, jednak warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do zmiany miejsca na MOK przy ulicy Myśliwskiej 34. O 17.30 na scenę wszedł pierwszy z planowanych wykonawców: Serso. Po godzinnym koncercie i krótkiej przerwie około 18.50 rozpoczął się główny występ tego wieczoru. Forteca zaprezentowała wiele utworów zarówno z najnowszej płyty ("Orlątko", "Szara Piechota", "Żołnierze wyklęci", "Polska Mowa", "Obrona Poczty Polskiej", "Kto dziś upomni się o pamięć?") jak i starsze numery znane z półamatorskich nagrań jak "Bagnet na broń" i "Elegia o chłopcu polskim". Nie zabrakło oczywiście zwiastunu kolejnej płyty, utworu "Ochotnik" poświęconemu rtm. Pileckiemu. Po zakończeniu koncertu impreza przeniosła się do szczyrkowskiego kina "Beskid".

 

forteca2

Około 20.45 rozpoczeła się główna część imprezy czyli premiera filmu Dariusza Walusiaka "Ucieczka z piekła. Śladami rtm. Witolda Pileckiego". Film przyciągnął nadkomplet publiczności. Trzeba było dostawiać krzeseł a i tak część publiczności obejrzała seans siedząc na schodach czy wręcz na podłodze. Film poprzedziła prezentacja filmu przez przedstawiciela stowarzyszenia. Po filmie publiczność zgotowała twórcom oraz bohaterom tego filmu owację na stojąco. Serdecznie dziękujemy za przybycie i ciepłe przyjęcie naszego dzieła.

 sala

 

 

NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
Do dnia 14 września w ramach zbiórki publicznej wpłyneło:
151 236,76 zŁ
Po zakończeniu zbiórki do dnia 4 listopada na konto wpłyneło:
 26 724, 20 zł
 
Filmy oferowane przez
 Logo Stowarzyszenie AM kolor
są dostępne w sklepie: 

Oficjalne utwory akcji "Projekt: Pilecki"

"Ochotnik" FORTECA

"Projekt: Pilecki" objął patronatem płytę "Rotmistrz"

 "Rotmistrz Witold Pilecki" Cold Calculated

  "Zabrali mi Ciebie Tato" Joined

  "Nie byli obojetni" Joined

 

Zobacz zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"

 
 
 
 
 
 
 
Więciej o filmie znajdziesz tutaj:
 
 

 Patronat nad akcją

logo wMeritum png

Kontakt

STOWARZYSZENIE
AUSCHWITZ MEMENTO

Ul. Partyzantów 1, 32-600 Oświęcim
Tel.: 503-078-357, 508-099-030

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Adres dodatkowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

strona www: http://auschwitzmemento.pl

media o nas

Decyzja Ministra Administracji
i Cyfryzacji 

zgoda na zbiorke p1zgoda na zbiorke p2

Sprawozdanie ze zbiórki

sprawozdanie ze zbiorki projekt pilecki

Czytelnicy komiksu historycznego "Jan Hardy"
NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
przekazali 222 cegiełek na kwotę:
444 ZŁ

dizpiasnicasistrzyczkazjs

 

© 2012 AuschwitzMemento