Warto zobaczyć
wpomnienie  rotmistrza dab pamieci
Wspomnienie o Rotmistrzu Ku czci Rotmistrza
Witolda Pileckiego

DSC0009516 października 2014 w głównej sali Oświęcimskiego Centrum Kultury Stowarzyszenie Auschwitz Memento obchodziło swój mały jubileusz - pięciolecie istnienia. Co zdecydowanie bardzo ucieszyło - frekwencja. Na projekcję filmu "Niezłomni. Pod drutami Auschwitz" przyszło niemal 400 osób czyli był komplet na widowni ;) .  

 

 

 

Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i PROJEKT: PILECKI film "NIEZŁOMNI. Pod drutami Auschwitz" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla to pełnometrażowy fabularyzowany dokument ukazujący nieznaną historię, która nam, Polakom, pozwoli zobaczyć nasze Matki i naszych Ojców w zupełnie nowym świetle. Po raz pierwszy prawdziwi bohaterowie mają możliwość pokazania światu, jak wyglądało życie w cieniu Auschwitz. Nikt wcześniej nie podjął tego tematu w polskim filmie.

W ciągu tych minionych lat Stowarzyszanie zrealizowało osiem filmów, których tematyka związana jest z II wojną światową (ze szczególnym uwzględnieniem Auschwitz) oraz Żołnierzami Wyklętymi.

Produkcję filmowe miały miejsce na terenie całej Polski, przez ten czas mieliśmy przyjemność poznać fantastycznych ludzi, pełnych pasji i wzniosłych systemów wartości. Co jednak najważniejsze - udało nam się dotrzeć do młodych widzów, dla których historia niekoniecznie była przekazywana w sposób ciekawy. Filmy były prezentowane na autorskich pokazach, a także w ogólnodostępnych telewizjach jak TVP Kraków, TV Republika, Planete czy Canal +.

DSC00110

Oprócz filmów nagrywaliśmy także relacje ze świadkami historii. Mamy ich w naszym archiwum ponad sto. Co jednak najważniejsze chcemy, by żyły one pośród internautów i znaczną ich część udostępniamy na naszych portalach.

Jednym z najważniejszych naszych osiągnięć  to organizacja publicznej zbiórki na film dokumentalny o Witoldzie Pileckim. Łącznie zebraliśmy ok. 200 tyś złotych, które wpłaciło łącznie 1500 osób. Film zrealizowaliśmy w połowie roku, jego premiera będzie miała 27 lutego, tuż przed Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

 

NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
Do dnia 14 września w ramach zbiórki publicznej wpłyneło:
151 236,76 zŁ
Po zakończeniu zbiórki do dnia 4 listopada na konto wpłyneło:
 26 724, 20 zł
 
Filmy oferowane przez
 Logo Stowarzyszenie AM kolor
są dostępne w sklepie: 

Oficjalne utwory akcji "Projekt: Pilecki"

"Ochotnik" FORTECA

"Projekt: Pilecki" objął patronatem płytę "Rotmistrz"

 "Rotmistrz Witold Pilecki" Cold Calculated

  "Zabrali mi Ciebie Tato" Joined

  "Nie byli obojetni" Joined

 

Zobacz zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"

 
 
 
 
 
 
 
Więciej o filmie znajdziesz tutaj:
 
 

 Patronat nad akcją

logo wMeritum png

Kontakt

STOWARZYSZENIE
AUSCHWITZ MEMENTO

Ul. Partyzantów 1, 32-600 Oświęcim
Tel.: 503-078-357, 508-099-030

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Adres dodatkowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

strona www: http://auschwitzmemento.pl

media o nas

Decyzja Ministra Administracji
i Cyfryzacji 

zgoda na zbiorke p1zgoda na zbiorke p2

Sprawozdanie ze zbiórki

sprawozdanie ze zbiorki projekt pilecki

Czytelnicy komiksu historycznego "Jan Hardy"
NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
przekazali 222 cegiełek na kwotę:
444 ZŁ

dizpiasnicasistrzyczkazjs

 

© 2012 AuschwitzMemento