Warto zobaczyć
wpomnienie  rotmistrza dab pamieci
Wspomnienie o Rotmistrzu Ku czci Rotmistrza
Witolda Pileckiego

Marcin Kwaśny, popularny, warszawski aktor zagra Witolda Pileckiego w fabularyzowanym dokumencie „Pilecki” realizowanym przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Film powstaje w ramach akcji obywatelskiej PROJEKT: PILECKI (www.projektpilecki.pl ), bez udziału państwa, za pieniądze przekazane przez ponad 1,5 tysiąca obywateli.

 

KwasnyMarcin Kwaśny jest aktorem stołecznego Teatru Kwadrat, scenarzystą, reżyserem teatralnym. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2002) uzyskując w trakcie studiów prestiżowe stypendium Katarzyny Frank-Niemczyckiej. Jest laureatem wielu nagród aktorskich i wyróżnień, zagrał kilkadziesiąt ról epizodycznych, kilkanaście drugoplanowych i kilka głównych w filmach polskich i zagranicznych, w tym. m.in „Pre Mortem”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Polowanie na Anglika”. Szerszej publiczności znany z seriali telewizyjnych:  „Mrok”, „Na kocią łapę”, „Szpilki na Giewoncie”, „Klan”.

Jako reżyser debiutował spektaklem „Wariactwa według Czechowa”. Razem z policjantem Marcinem Skórą napisał sztukę teatralną pt.”Kto dogoni psa?”, którą wyprodukował i wystawił w teatrze Ochoty w Warszawie. Założył fundację "Między Słowami", która obecnie produkuje film pt."Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego dotyczący historii żołnierzy wyklętych. W roku 2014 na ekrany ma trafić film pt.”Historia Roja”w reż. Jerzego Zalewskiego, w którym gra jedną z głównych ról.

 

 

Marcin Kwaśny:

- Ucieszyłem się bardzo z propozycji zagrania rotmistrza Witolda Pileckiego i poczułem,że to dla mnie jako aktora ogromne wyróżnienie. Jest to postać dla mnie ze wszech miar niezwykła: Patriota przez duże "P", bohater tragiczny, o olbrzymim harcie i pogodzie ducha, który całe swoje życie poświęcił służbie wolnej Polsce.

Czytam teraz o nim jak najwięcej. Jego raport z obozu z Auschwitz, do którego poszedł jako ochotnik, by tworzyć siatkę konspiracyjną jest wstrząsającym świadectem zagłady. Planuję przed rozpoczęciem zdjęć przejść przez ten obóz Jego śladami a także porozmawiać o Nim z jego dziećmi. Myślę,że my Polacy możemy być dziś dumni,że mieliśmy w swojej historii bohaterów takiego kalibru jak rotmistrz Pilecki.

Małgosia KowalskaPartnerką Marcina Kwaśnego będzie Małgorzata Kowalska, która właśnie kończy studia na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jej mistrzem i opiekunem roku jest Wielki Aktor i Jerzy Trela. Debiutowała rolą Solwejgi w sztuce "Peer Gynt" w reżyserii Rafała Sabary w Teatrze im.  Juliusza Słowackiego w Krakowie. Rola Marii Pileckiej to dla niej wielkie wyzwanie. Ma nadzieję, że uda jej się stworzyć portret kobiety wiernej i kochającej, ale też silnej i odważnej."

NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
Do dnia 14 września w ramach zbiórki publicznej wpłyneło:
151 236,76 zŁ
Po zakończeniu zbiórki do dnia 4 listopada na konto wpłyneło:
 26 724, 20 zł
 
Filmy oferowane przez
 Logo Stowarzyszenie AM kolor
są dostępne w sklepie: 

Oficjalne utwory akcji "Projekt: Pilecki"

"Ochotnik" FORTECA

"Projekt: Pilecki" objął patronatem płytę "Rotmistrz"

 "Rotmistrz Witold Pilecki" Cold Calculated

  "Zabrali mi Ciebie Tato" Joined

  "Nie byli obojetni" Joined

 

Zobacz zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"

 
 
 
 
 
 
 
Więciej o filmie znajdziesz tutaj:
 
 

 Patronat nad akcją

logo wMeritum png

Kontakt

STOWARZYSZENIE
AUSCHWITZ MEMENTO

Ul. Partyzantów 1, 32-600 Oświęcim
Tel.: 503-078-357, 508-099-030

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Adres dodatkowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

strona www: http://auschwitzmemento.pl

media o nas

Decyzja Ministra Administracji
i Cyfryzacji 

zgoda na zbiorke p1zgoda na zbiorke p2

Sprawozdanie ze zbiórki

sprawozdanie ze zbiorki projekt pilecki

Czytelnicy komiksu historycznego "Jan Hardy"
NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
przekazali 222 cegiełek na kwotę:
444 ZŁ

dizpiasnicasistrzyczkazjs

 

© 2012 AuschwitzMemento