Warto zobaczyć
wpomnienie  rotmistrza dab pamieci
Wspomnienie o Rotmistrzu Ku czci Rotmistrza
Witolda Pileckiego

Dzień 1 marca br. będzie w Polsce obchodzony szczególnie, jako wspomnienie żołnierzy niezłomnych, którzy dotrzymali wierności swojej przysiędze wojskowej. Złożyli ją Polsce wolnej i niepodległej. Dlatego będąc przekonani o słuszności swoich ideałów, rozpoczęli walkę z góry skazaną na przegraną. Czy rzeczywiście ją przegrali?

 

 

rotmistrz

Zespół Forteca, pragnąc uhonorować „wyklętych” oraz szczególną osobę rtm. Witolda Pileckiego, w dniu 1 marca br. rozpocznie trasę koncertową promującą nową płytę Rotmistrz.

Chcielibyśmy w ten sposób spełnić nasze marzenia o ugruntowaniu w zbiorowej pamięci człowieka, który nie ugiął karku przed dwoma zbrodniczymi systemami. Służąc Polsce zdecydował się na przekroczenie „bramy piekła”, tworząc w Auschwitz ruch oporu oraz unaoczniając światu ogrom zbrodni nazistowskich. Po zakończeniu II wojny światowej, nie godząc się z nieludzkim reżimem, który został narzucony Polsce, pozostając w zgodzie z własnymi przekonaniami i sumieniem postanawia walczyć dalej. Niestety, Witold Pilecki oddaje życie za świętą sprawę wolnej Rzeczpospolitej. Torturowany i poniżany, zostaje zamordowany i pochowany w nieznanym dotąd miejscu.

Zainspirowało to nas do szczególnej formy oddania szacunku bohaterowi. 26/27 kwietnia 2013 r. wyruszyliśmy w trasę ucieczki rtm. Pileckiego z obozu koncentracyjnego. Zaowocowało to powstaniem filmu: Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego. Nasza wielokilometrowa wędrówka, przemyślenia oraz mnóstwo wspaniałych ludzi, których spotkaliśmy na trasie, poruszyło nas i zainspirowało do stworzenia czegoś więcej. Po setkach kilometrów trasy koncertowej, życzliwości publiczności i entuzjastycznej reakcji na utwór Ochotnik, zdecydowaliśmy, że to on właśnie będzie wizytówką naszej nowej płyty. „Pasja i determinacja do patriotyzmu” niech pozostaną hasłem naszego nowego projektu i początkiem nowej trasy koncertowej. Pierwszy z koncertów z nową płytą odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury w dniu 1 marca br.

 

NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
Do dnia 14 września w ramach zbiórki publicznej wpłyneło:
151 236,76 zŁ
Po zakończeniu zbiórki do dnia 4 listopada na konto wpłyneło:
 26 724, 20 zł
 
Filmy oferowane przez
 Logo Stowarzyszenie AM kolor
są dostępne w sklepie: 

Oficjalne utwory akcji "Projekt: Pilecki"

"Ochotnik" FORTECA

"Projekt: Pilecki" objął patronatem płytę "Rotmistrz"

 "Rotmistrz Witold Pilecki" Cold Calculated

  "Zabrali mi Ciebie Tato" Joined

  "Nie byli obojetni" Joined

 

Zobacz zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"

 
 
 
 
 
 
 
Więciej o filmie znajdziesz tutaj:
 
 

 Patronat nad akcją

logo wMeritum png

Kontakt

STOWARZYSZENIE
AUSCHWITZ MEMENTO

Ul. Partyzantów 1, 32-600 Oświęcim
Tel.: 503-078-357, 508-099-030

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Adres dodatkowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

strona www: http://auschwitzmemento.pl

media o nas

Decyzja Ministra Administracji
i Cyfryzacji 

zgoda na zbiorke p1zgoda na zbiorke p2

Sprawozdanie ze zbiórki

sprawozdanie ze zbiorki projekt pilecki

Czytelnicy komiksu historycznego "Jan Hardy"
NA FILM O ROTMISTRZU PILECKIM
przekazali 222 cegiełek na kwotę:
444 ZŁ

dizpiasnicasistrzyczkazjs

 

© 2012 AuschwitzMemento